حمید رضا افراشته کیست؟ پنجشنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۰ 10:37
دستور ویژه احمدی نژاد برای بورسیه یکی از بستگانش؛
آیا احمدی نژاد علیه خود و اقوامش هم افشاگری خواهد کرد؟!
نگاهی به نوشته‌ها و مصاحبه‌های حمید افراشته به خوبی نشان می‌دهد که وی یکی از طرفداران مکتب ایرانی و از حلقه یاران اسفندیار رحیم مشائی است. او در عین حال علاوه بر نسبت فامیلی ارتباط خوبی نیز با محمود احمدی نژاد دارد و باید دید چرا حکم ادامه تحصیل وی توسط رئیس جمهوری تایید شده است که آمده بود تا پارتی بازی و رانت خواری را ریشه کن کند!...احمدی نژاد علاقه زیادی به افشای اسناد در باره دیگران دارد، که نمونه آن در مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری دهم و با لفظ معروف بگم..بگم در سیما دیده شد. حال این سئوال مطرح می شود که در آینده نزدیک، آیا وی اسناد تحصیلی بستگان خویش را هم افشا می کند و به آن خرده می گیرد یا آنها از این امر مستثنی هستند؟!
شفاف: با دستور رئیس محترم جمهور یکی از اعضای گروه مشاوران جوان ریاست جمهوری که از اقوام نزدیک به احمدی‌نژاد محسوب می‌شود قرار است تا به تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه امیر کبیر مشغول شود.

این خبری است که صراط نیوز منتشر کرده و مدعی شده است، در نامه‌ای که با امضای اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر و رئیس گروه مشاوران جوان ریاست جمهوری در آمده است خطاب به وزیر علوم از قول رئیس جمهور نوشته شده: «بسمه تعالی - فوری - جناب دانشجو شخصا حل مشکل و اعلام نتیجه کنید».
 
 
به گزارش این سایت، این دستور رئیس جمهور در ذیل درخواست اعطای بورس تحصیل داخل کشوری و همچنین جایابی و تعهد خدمت در دانشگاه صنعتی امیر کبیر متعلق به «حمیدرضا الف» از اقوام نزدیک به رئیس جمهور و از حامیان مشایی درج شده است.

به نظر می‌رسد این خبر اشاره مستقیم به حمید رضا افراشته داماد پروین احمدی‌نژاد، خواهر رئیس جمهور دارد که رئیس گروه مشاوران جوان ریاست جمهوری نیز هست.

حمید رضا افراشته کیست؟

اما حمید رضا افراشته کیست؟ پروین احمدی‌نژاد سه داماد دارد. سه داماد این خانواده روح‌الله بهمنی، احد قدمی و حمیدرضا افراشته هستند که روح‌الله بهمنی و احد قدمی مداح اهل بیت هستند و حمیدرضا افراشته متمایز از آن‌ها، همراهی رئیس دفتر دایی همسرش یعنی اسفندیار رحیم مشایی را انتخاب کرده است.

حمیدرضا افراشته در سال ۸۴ به نهاد ریاست‌جمهوری رفت و در گروه مشاوران جوان این نهاد، معاونت استان‌ها را بر عهده گرفت.
 

او در نهاد ریاست‌جمهوری و در سمت معاون امور استان‌ها فعالیت‌های خوبی داشت و به اکثر شهر‌ها برای افتتاح یا سخنرانی پروژه‌ها سفر کرد.

 افراشته علاقه ‌زیادی به محمود احمدی‌نژاد دارد و توانسته ارتباط نزدیکی با او برقرار کند اما جالب‌تر از آن، ارتباط افراشته با رئیس دفتر رئیس‌جمهور است. او با مشایی ارتباط خوبی دارد و از حلقه نزدیکان رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور محسوب می‌شود چنان‌که در وبلاگ شخصی‌اش بار‌ها در حمایت از مشایی و ولایتمدار بودن او مطالبی را منتشر کرده است.

 
 مشایی نیز پشتیبانیهای او را جبران کرد وچندی پیش او را به عنوان دبیر همایش بین‌المللی جوانان منصوب کرد. افراشته همانند پروین احمدی‌نژاد، هرگز در نقد مشایی و احمدی‌نژاد صحبتی نکرده و ترجیح می‌دهد با حمایت از مشایی، به پستهای بالاتری در ریاست‌جمهوری برسد. او حتی در یکی از پستهای وبلاگ خود با نام «هر دم از این باغ...» انتقاداتی را متوجه دو داماد دیگر خانواده احمدی‌نژاد کرده است.

وی در نوشته‌ای با اشاره به تماس تلفنی خود بعد از برکناری مشایی از معاونت اولی آورده است، مشایی در این تماس گفته است: «باید بدانند که تنها جریان مدافع ولایت، جریانی است که از احمدی‌نژاد منبعث می‌شود!»

داماد پروین احمدی‌نژاد در مهم‌ترین قسمت نوشته‌اش با بی‌خرد خواندن مداحان اهل بیت (ع) در توهینی آشکار مدعی شد: «راهبرد گفتار حضرات خوننده در قهوه خانه» عمو هوشنگ «اتخاذ می‌شود، نتیجه‌اش آن است که در مجلس مدح به ذم احمدی‌نژاد و مشایی پرداخته می‌شود!»

 
وی در ادامه متن خطاب به مداحین اهل بیت (ع) که دو باجناقش هم عضو آن‌ها هستند، آورده است: «اینان که بزرگ‌ترین تحلیل عمرشان، تحلیل استعمال» دو سیب «یا» خوانسار «بوده است چگونه می‌توانند هزینه گفتارشان را محاسبه نمایند؟!»

افراشته همچنین در یکی از آخرین دفاعیات خود از اسفندیار رحیم مشائی در وبلاگ شخصیش، در انتقاد ازمطلبی تحت عنوان «آیا تشیع مکتب ایرانی است؟»، به قلم استاد معظم، آیت الله جعفر سبحانی، نوشت: «مکتب ایرانی برای شیعه، منشاء نژادی و قومی قایل نیست. و هیچ‌گاه مدعی آ ن نشده است که شیعه‌زاده تفکر و تلاش ایرانیان است. و برعکس هر چه عزت و عظمت را که برای ایران و ایرانی قایل است، ناشی از سرسپردگی به نظام توحیدی می‌داند. و قایل است که فرهنگ و تمدن ایرانی، با عجین شدن با فرهنگ مترقی شیعی توانسته است جلوه‌های بی‌بدیلی در طول تاریخ ایجاد نمایدو مشایی مکتب ایرانی را در راستای اسلام ناب و در مقابل هر برداشت سخیف، انحرافی و غیر واقعی از اسلام می‌داند. برداشت‌هایی که امروزه با عناوینی همچون سلفی‌گری و وهابیت، ورای مباحث مذهبی و فرقه‌ای به یاران نزدیک محملی برای بهره برداری‌های غرب و آمریکا جهت تهدیدات امنیتی علیه جمهوری اسلامی در آمده است.»

داماد پروین احمدی‌نژاد همچنین در مصاحبه‌ای در پاسخ به حسین الله کرم که مشایی و طرفداران وی را انجمن حجتیه‌ای خطاب کرده بود، مشایی را تالی تلو احمدی‌نژاد خواند و گفت: «این اظهار نظر که مشایی و اطرافیان او از انجمن حجتیه ای‌اند یا مروج عرفان‌های و جریانات انحرافی، اولین افرادی که مورد هدف این مطالب قرار می‌گیرند رهبری معظم انقلاب و ملت ایرانند.

این افراد آگاهانه یا نا‌آگاهانه بر این طبل می‌کوبند، مشایی تالی تلو احمدی‌نژاد است، سرسپردگی احمدی‌نژاد به ولی فقیه زمانه نیز بر کسی پوشیده نیست. لذا اینگونه تند روی‌ها و جلو‌تر از رهبری تاختن‌ها رئیس جمهوری که بار‌ها گفته سپربلای رهبری است را تخریب می‌کند و توهین به احمدی‌نژاد و ولایت مداری‌اش است و از سویی توهین به رهبری روشن بین، جامع نگر، آگاه، مدیر و مدبر که بار‌ها وی و اقداماتش را تایید نموده است. ایشان در متن تنفیذ نیز بر هوشمندی احمدی‌نژاد تاکید کرده‌اند.»
 
***
 
در هر حال، نگاهی به نوشته‌ها و مصاحبه‌های حمید افراشته به خوبی نشان می‌دهد که وی یکی از طرفداران مکتب ایرانی و از حلقه یاران اسفندیار رحیم مشائی است. او در عین حال علاوه بر نسبت فامیلی ارتباط خوبی نیز با محمود احمدی نژاد دارد و باید دید چرا حکم ادامه تحصیل وی توسط رئیس جمهوری تایید شده است که آمده بود تا پارتی بازی و رانت خواری را ریشه کن کند!
 
محمود احمدی نژاد علاقه زیادی به افشای اسناد در باره دیگران دارد، که نمونه آن در مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری دهم و با لفظ معروف بگم..بگم در سیما دیده شد. حال این سئوال مطرح می شود که در آینده نزدیک، آیا وی اسناد تحصیلی بستگان خویش را هم افشا می کند و به آن خرده می گیرد یا آنها از این امر مستثنی هستند؟!
نوشته شده توسط فرزند وطن  | لینک ثابت |